Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Protez Saç ile Denize Girilir mi?

Protez Saç ile Denize Girilir mi?

Günümüzde birçok kişinin ortak sorunlarından birisi saç dökülmesidir. Her ne kadar ciddi bir hastalık olarak görülmese bile saç dökülmesi kişiyi ruhsal ve fiziksel açıdan oldukça yıpratmaktadır. Sosyal hayattan dışlanan bireyler kendilerine bu konuda çözüm aramaktadırlar. Saç ekimi ve protez saç son yıllardan bu konuda en sık başvurulan çözümler arasındadır. Özellikle protez saç geniş kullanım alanı ile son yıllarda bir artış yakalamıştır. Bu artışın bir diğer nedeni de saç protezinin geldiği son noktadır. Saç protezi son yıllarda teknoloji ile kendini yenilemiş ve daha stabil bir hale gelmiştir.
Saç protezi iyi bir uzman tarafından yapıldığında dış etmenlere karşı dayanıklıdır. Örneğin denize girmek saç protezini yerinden çıkarmaz. Fakat sağlam yapılmayan ve kalitesiz protezler denizde yırtılabilir ve yerinden çıkabilir. Bu tamamen tercih ettiğiniz proteze ve protezi yapan kişiye bağlıdır. Saç protezi çoğu zaman dış etmenlere karşı dayanıklı olsa da bakımlarını yaptırmak önemlidir. Bakımsız bir saç protezi zamanla dış etkenlere karşı daha dayanıksız bir hale gelir. Bu süreçte bakımı yapılan saç protezleri yapılmayan saç protezlerine oranla daha az dayanmaktadır. Saç protezi alırken öncelikle sağlam olmasına ve ardından kesinlikle protezi yapan kişinin iyi bir uzman olmasına dikkat edin. Aksi takdirde verdiğiniz para kısa süre içerisinde çöpe gidebilir. Ortalama bir saç protezi 2 – 4 yıl arasında bir ömre sahiptir. Kaliteli saç protezlerinde bu süre daha uzun olabilir.
Son yıllarda saç protezleri oldukça dayanıklı bir hale gelmiştir. Gelinen son teknoloji ile birlikte her kişiye uygun denilebilecek saç protezleri üretilir. Bu sayede kendinize en uygun saç protezini kolaylıkla seçebilirsiniz. Fakat saç protezi alırken bir uzman eşliğinde seçmek sizlere olumlu katkı sağlayacaktır. Uzmanlar sizlerin kafa yapısını daha yakından tanıdığı için sizlere en uygun saç protezini seçebilir. Saç protezi almadan önce uzmanınız ile protez hakkında diyaloga girmeniz daha iyi olacaktır. Protezi taktırmanızın ardından eğer protezi beğenmezseniz tekrar çıkartırabilirsiniz. Saç protezi her zaman geriye dönülebilecek bir işlemdir.

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla