Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Protez Saç Ne Kadar Dayanıklıdır?

Protez Saç Ne Kadar Dayanıklıdır?

Protez saç günümüzde saç dökülmesi hastalıkları için kullanılan bir çeşit tedavi yöntemidir. Protez saç hızlı ve acısız bir yöntem olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Saç ekimine göre daha acısız olan bu yöntem ayrıca geri dönüşü olabilen bir yöntemdir. Yani istediğiniz zaman protez saçınızı çıkartırabilirsiniz. Protez saçın bu özelliği sayesinde kendinize en uygun protezi seçmekte özgürsünüz.
Protez saç günümüzde oldukça dayanıklıdır, bunun ana nedeni ise günümüzde gelinen teknolojik üretimlerdir. Protez saç teknoloji ile birleştiği için oldukça kaliteli ve oldukça gerçekci bir hale sahip olmuştur. İyi seçilmiş bir protez, gerçek saçınızdan asla ayırt edilemez. Sizi yakından tanıyan kişiler haricinde herkes kendi saçlarınız sanacaktır. Protez saç uygulaması saçlı deriye bir solüsyon uygulayarak olur. Kolunu kaybeden, bacağını kaybeden birisine nasıl protez veriliyorsa, saçını kaybeden kişiye protez verilmesi de aynı anlamdadır. Protez saç sadece erkeklerde değil kadınlar arasında sıkça tercih edilir.
Protez saç normal şartlarda 2 – 4 yıl arasında dayanabilir. Protez saçın bu kadar uzun süre dayanmasının ana nedeni ise oldukça dayanıklı olmasıdır. Protez saç kaliteli olduğu takdirde hiçbir dış etmenden kolay kolay etkilenmez. Protez saçın en ufak bir dış etmen ile karşılaştığında yırtılması onun kalitesiz olduğunu gösterir. Bakımı yapılan ve sürekli olarak kontrol ettirilen protezler hiçbir dış etmenden etkilenmez ve uzun ömürlü olurlar. Fakat bakımsız protezler oldukça dayanıksız olurlar ve bu sebeple ilk yılını daha tamamlayamadan yırtılmalar ve açılmalar başlar. Bu yüzden uzmanınızın size önerdiği süre aralığında protezinizin bakımını yaptırınız. Protezinizin bakımını yaptırmak sizlere her ne kadar masraflı görülse de uzun vadede sizlerin yararına olacaktır. Ortalama bir protezin 1500 dolar civarında olduğunu düşünürsek bakımsız protezler ilk yılını tamamlayamadıkları için sizlere daha masraflı olacaktır. Ülkemizde birçok merkezde bakım yapılmaktadır. Ortalama bakım fiyatları, aşağı yukarı 30 – 90 Tl arasında değişmektedir. Kullanılan aletler ve yapan kişinin profesyonelliğine göre bu fiyat artabilir. Merdiven altı bakımlar daha ucuz olsa bile kesinlikle normal bakımın yerini asla tutmaz.

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla