Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Protez Saç ve Bakım

Protez Saç ve Bakım

Protez saç kişinin saç olmayan bölgesine ya da yoğunluk açısından kişiyi tatmin etmeyen saç bölgesinekişinin cilt tipi özelliklerine göre yapılan kozmetik bir üründür. Önemli olan kimse tarafından anlaşılmaması ve kişiyi sağlık açısından rahatsız etmemesidir.
Protez saç herhangi bir tıbbi müdahale gerekmeden kişinin saçsız veya saçının seyrek olan kısmına özel bir yapıştırıcı solüsyonla uygulanır. Teknolojinin çok ilerlemesi ile artık yapılan protez saçlar doğal saçtan ayırılamaz duruma gelmiştir. Bu sebeple sağlık açısından temiz yerlerde uygulanır ve yapılırsa sıkıntı yaşamazsınız.Saç dökülmesi sebebi ile kafasına oldukça çok açıklık meydana gelen herkes yaptırabilir.
Saç ekimi ile kıyasladığımızda dökülme yaşayan herkes ekim veya protez yapabilir dedik. Ancak ekim işlemi cerrahi operasyon gerektirir ve lokal anestezi ile ufak bir ameliyatla kendi saç köklerinizden açık olan alana ekim işlemi yapılır ve kalıcı saçınız olur. Protez de ise bir yapıştırma işlemi vardır ve bu kendi saçınız değil ama çok doğal görünen ve kendi saçınızmış gibi hissettiren bir işlem söz konusu.
Gelelim protez saçınızın bakımına. Bakım işlemini evde kendiniz alacağınız kozmetiksel ürünlerle yapabilirsiniz. Çünkü artık kendi saçınızdan farkı olmayan bir saça sahipsiniz. Kendiniz yıkayabilir, fön çekebilirsiniz. Ancak bir yapıştırma söz konusu olduğundan en geç 3 ayda bir bir merkeze gitmeli. Orada bir bakım yaptırmalısınız. Oradaki bakım ortalama kırkbeş dakika sürer ve yapıştırılan saç saçınızdan bir solüsyon yarımı ile çıkartılır. Saç derinizin hava alması için bu işlem gereklidir. Çıkartılan saç orada temizlenirken sizin de saç derinize bazı işlemler uygulanır. Bir nevi rahatlatıcı masaj gibidir. Bu işlemin bu kadar ayrıntılı olamayanı da iki ile beş hafta arasında değişen sürelerle kuaförlerde veya saç proteziniziyaptırdığınız yerde yapılabilir.
Bunu dışında herhangi bir özel bakımı yoktur zaten. Saç derinizin hava almasını sağlayan bir protez takılmışsa ve alışma süreniz olan on beş günde herhangi bir alerjik reaksiyon da göstermemişseniz, artık daha dolgun saçlara sahipsiniz demektir. Gönül rahatlığı içinde partilere katılabilirsiniz.

 

[instagram-feed]

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla